5 korzyści z podciągania się na drążku przy użyciu gum oporowych
5 korzyści z podciągania się na drążku przy użyciu gum oporowych
  1. Podciąganie dla opornych

Podciąganie na drążku jest wymagającym ćwiczeniem wielostawowym, angażującym niemal wszystkie mięśnie pleców, ramion, rąk, a nawet brzucha. Gumy oporowe okażą się nieocenioną pomocą dla początkujących osób, dla których wykonanie pełnego ćwiczenia jest trudne lub niemożliwe. Guma w formie pętli zamontowana na drążku pełni funkcję podpory w najniższym punkcie ruchu. Zapewnia ona nieliniowe odciążenie sprawiające, że w początkowej fazie mięśnie pracują mniej intensywnie niż w końcowej. Takie rozwiązanie pomaga wykonać pełny zakres ruchu nawet osobie zaczynającej swoją przygodę z aktywnością fizyczną.

  1. Regulacja i monitorowanie postępu

Gumy oporowe dostępne są w wielu wariantach różniących się rozciągliwością. Możesz elastycznie reagować na zwiększanie wytrzymałości swojego ciała, dopasowując rodzaj gumy do potrzeb. Przekonasz się, że z czasem wspomaganie się dodatkowym sprzętem okaże się niepotrzebne. Systematyczna praca z gumami pozwoli Ci stale zwiększać swoje możliwości i stworzy pole do sukcesywnej pracy nad swoim ciałem.

  1. Naturalność ruchu

Gumy mają przewagę nad podciąganiem się z pomocą partnera czy innych przyrządów, ponieważ zapewniają naturalność wykonywanego ruchu. Dzięki gumie (używanej w poprawny sposób) możesz przyswoić wzorzec ruchowy i wzmocnić mięśnie. Ponadto, mając wsparcie stabilizatorów i mięśni głębokich w postaci gum, możesz w świadomy sposób kontrolować pracę łopatek.

  1. Przełamanie blokady

Okazuje się, że po gumy sięgają nie tylko początkujące osoby mające problem z początkową fazą ćwiczenia, ale również doświadczeni sportowcy skoncentrowani na celu, jakim jest zwiększenie swojej wydajności. Brak postępów w treningu? Nie możesz przekroczyć niesatysfakcjonującej Cię liczby powtórzeń? Prostym sposobem na zrobienie progresu i przełamanie psychologicznej granicy jest wspomożenie się dodatkowym elementem w postaci gumy. Odciążenie mięśni ułatwi Ci zoptymalizowanie ilości powtórzeń.

  1. Urozmaicenie treningu

Mówiąc o walorach ćwiczeń z gumami, nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednej, ważnej z punktu widzenia każdej osoby regularnie odwiedzającej siłownię zalecie – zwiększeniu atrakcyjności treningu. Gum można używać na wiele sposobów, na przykład zahaczając o kolano albo o stopę na wyprostowanej kończynie. Włączenie do ćwiczeń gum jest doskonałym sposobem na urozmaicenie treningu i zwiększenie świadomości swojego ciała. Dzięki gumie ruch może być lepiej kontrolowany i bardziej precyzyjny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl