Promocje
Mata i guma do ćwiczeń fitness – idealne połączenie do ćwiczeń na dworze
Mata i guma do ćwiczeń fitness – idealne połączenie do ćwiczeń na dworze

Ćwiczenia na dworze – nowe możliwości treningu

Jesteś na wakacjach, więc nie masz przy sobie całego wyposażenia siłowni, a mimo to nie chcesz zrezygnować z aktywności fizycznej? A może zaczęła doskwierać Ci treningowa rutyna? Rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki – ćwiczenia na dworze! Zabierz gumy oporowe i matę i… wyjdź na świeże powietrze! 

Trening pod gołym niebem to mnóstwo korzyści:

 • Urozmaicenie ćwiczeń – wpadłeś w rutynę, ćwicząc kilka razy w tygodniu w tym samym miejscu? Zmień otoczenie, a treningi znów przyniosą Ci tyle radości, co na początku.
 • Więcej przestrzeni – podczas ćwiczeń na dworze, w przeciwieństwie do treningu na siłowni czy sali, nie musisz martwić się ograniczoną przestrzenią.
 • Możliwość wykorzystania elementów natury i architektury – to oczywiste, że na trening pod chmurką nie zabierzesz całej siłowni, ale już matę do ćwiczeń i gumyoporowe owszem! Poza tym możesz użyć ławki do wykonania pompek, latarni do sprintów, pnia drzewa do stepów, a kamienia do obciążenia w przysiadach!
 • Uzupełnienie witaminy D3 – ma ona ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Jest odpowiedzialna za kondycję zarówno fizyczną (do jej zadań należy m.in. wchłanianie wapnia w układzie kostnym), jak i psychiczną (zmniejsza objawy depresji).
 • Relaks na łonie natury – ciepło promieni słonecznych, zieleń drzew, trawa pod stopami i śpiew ptaków pomogą Ci zredukować stres i zrelaksować się.

Sprawdź, jak proste i przyjemne są ćwiczenia na dworze z matą i gumami oporowymi. 

Mata i gumy do treningu na dworze

Te dwa akcesoria treningowe dzięki swojej poręczności (uchwyty dołączone do mat oraz worki do przenoszenia gum oporowych), lekkości i niewielkim rozmiarom zabierzesz ze sobą nawet na urlop, a po skończonych ćwiczeniach w łatwy sposób zadbasz o ich czystość. To zaledwie dwie korzyści przemawiające za ćwiczeniami na dworze z matą i gumami. Trzecią są nieskończone możliwości treningowe!

Przykładowe ćwiczenia fitness na macie:

 • Mostek biodrami – połóż się na macie na plecach, rozstaw nogi na szerokość barków i zegnij je w kolanach. Unoś biodra do góry, napinając przy tym pośladki. Aby zwiększyć trudność, załóż na uda gumę oporowąmini band, a w trakcie ćwiczenia rozpychaj kolana na zewnątrz. 
 • Deska – uklęknij na podłodze, oprzyj się na przedramionach i zegnij ręce w łokciach tak, aby utworzyły kąt prosty, następnie wyprostuj nogi i oprzyj się na palcach u stóp. Pamiętaj, aby nie opuszczać bioder oraz nie zadzierać głowy – wzrok należy skierować na matę. 
 • Przysiady z obciążeniem – do tego ćwiczenia potrzebujesz długiej taśmy. Stań na niej, a stopy ustaw na szerokość barków, drugi koniec taśmy przełóż przez szyję, wypchnij biodra do tyłu i rozpocznij przysiady. To zbyt łatwe? :) Użyj gumy o większym oporze lub dodaj do treningu obciążenie w postaci butelki z wodą, lub… kamienia.
 • Przykładowe ćwiczenia z gumami oporowymi:
 • Podciąganie – zauważyłeś gałąź, która wytrzyma Twój ciężar? Wykorzystaj ją do podciągania z gumami oporowymi!
 • Naciąganie na leżąco – długą taśmę do ćwiczeń przełóż przez latarnię lub drzewo, połóż się na macie, zegnij nogi w kolanach i przyciągaj rękami gumę oporową.
 • Chód bokiem – przygotuj krótszą taśmęmini band lub hip band, załóż ją na kostki lub biodra, nogi ugnij w kolanach i rozstaw na szerokość barków, wypchnij biodra i rozpocznij chód bokiem. Pamiętaj, aby nie zestawiać ze sobą kostek – taśma ma być cały czas naprężona. 

Oczywiście to tylko kilka ćwiczeń na dworze z wykorzystaniem maty oraz gum oporowych. Tak naprawdę akcesoria przydadzą Ci się i w treningu jogi, fitness, crossfit, i innych, a przebywanie na świeżym powietrzu pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie. Zacznij już dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl