Dyski poślizgowe

Domowy trening z dyskiem poślizgowym

Lubisz ćwiczyć w domu i chciałbyś dodać do swoich treningów odrobinę urozmaicenia? Oprócz znanych wszystkim akcesoriów, takich jak hantle czy gumy oporowe, na rynku fitness istnieją także dyski poślizgowe, które mogą okazać się elementem idealnie dopełniającym Twoją codzienną aktywność. Dyski poślizgowe, znane także jako poślizgowe podkładki do ćwiczeń to akcesorium przeznaczone do codziennych treningów, które z jednej strony może być świetnym uzupełnieniem Twojej domowej siłowni, a z drugiej wprowadzić Twoje ćwiczenia na kolejny poziom zaawansowania. To, co wyróżnia dyski poślizgowe, to przede wszystkim ich wielofunkcyjność, ponieważ przeznaczone są do praktycznie każdego rodzaju ćwiczeń lub treningu, zarówno dla osób zaawansowanych, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością

Wielofunkcyjność podkładki poślizgowej do ćwiczeń

Dyski poślizgowe do ćwiczeń przeznaczone są do wielu różnych treningów i umożliwiają pracę przede wszystkim z ciężarem własnego ciała. Wykorzystywane mogą być podczas treningów typu pilates lub podczas jogi, ponieważ aktywują głębokie partie mięśni (core), oraz wszelkich ćwiczeń, które mają za zadanie wzmacniać nasz kręgosłup. Podkładki poślizgowe do ćwiczeń mogą być użyteczne podczas treningów wzmacniających mięśnie, oraz podczas treningów wytrzymałościowych. Ich wielofunkcyjność sprawia, że są też doskonałym urozmaiceniem treningu siłowego oraz treningu cardio. Przyczyniają się do rozwoju koordynacji oraz równowagi, a także elastyczności. Są świetną alternatywną dla codziennej rozgrzewki przed właściwym treningiem oraz potreningowego rozciągania. Sprawdzają się znakomicie nawet podczas rehabilitacji i fizjoterapii, szczególnie u osób powracających do sprawności fizycznej po kontuzji. Dysk poślizgowy angażuje do pracy i wzmacnia mięśnie pośladków, brzucha, rąk oraz nóg.

Zalety dysków poślizgowych do ćwiczeń

Niewątpliwą zaletą dysków poślizgowych jest ich rozmiar, który sprawia, że z łatwością można przenosić je w różne miejsca, zarówno w domu, jak i na salach treningowych. Oprócz rozmiaru wyróżnia je także lekkość, poręczność i wytrzymałość, co daje możliwość ich długotrwałego użytkowania. Dyski poślizgowe skonstruowane są tak, aby umożliwić swobodne ćwiczenia każdej osobie, niezależnie od stopnia zaawansowania. Tworzą one powierzchnię ślizgową między dłońmi lub stopami a podłogą, co umożliwia utrzymanie równowagi i pozwoli w pełnym komforcie koncentrować się na wykonywanych ćwiczeniach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium