Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty 24/7 InPost) już od 199,00 zł.
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Trener dłoni poprawiający ich sprawność i siłę

Dłonie wykorzystywane są niemal przy każdej czynności, dlatego tak ważne jest, żeby były w doskonałej kondycji. Jeśli z jakichś powodów czujemy, że nie współpracują one z nami tak, jak powinny, to powinniśmy zacząć wykonywać ćwiczenia dłoni. W tym pomoże nam zestaw gum do ćwiczeń palców o różnej sile oporu. Dzięki nim z łatwością dopasujemy gumę do stopnia sprawności dłoni. Zamów produkt w atrakcyjnej cenie jeszcze dziś, a wysyłka nastąpi w ciągu dwudziestu czterech godzin!

Kto powinien sięgnąć po trenera dłoni? 

Ćwiczenia mające na celu usprawnienie dłoni polecane są głównie seniorom oraz osobom, które po przebytych urazach wymagają rehabilitacji, by powrócić do pełnej sprawności. Coraz słabszy chwyt, który może być spowodowany chorobami zwyrodnieniowymi, można powstrzymać – trzeba włożyć w to jednak wysiłek i regularnie wykonywać ćwiczenia palców. Jeśli zachowana będzie systematyczność, to efekty mogą przejść najśmielsze oczekiwania. Taka domowa rehabilitacja z trenerem dłoni, czyli gumami, jest też dedykowana osobom po udarach, które borykają się z niedowładami kończyn górnych. Z powodzeniem mogą sięgnąć po nie również osoby w pełni zdrowe, które chcą zwiększyć siłę swojego chwytu lub złagodzić stres i napięcie mięśniowe. 

Zalety korzystania z zestawu gum do ćwiczeń palców 

Regularne ćwiczenia dłoni wykonywane przy użyciu gumowych przyrządów, których siła oporu zaczyna się od 1–3 kg, a kończy na 15–18 kg niesie ze sobą szereg korzyści. Jest to:

  • poprawa chwytu i jego precyzji,
  • zwiększenie siły mięśniowej,
  • pobudzenie krążenia i nerwów dłoni,
  • szybszy powrót do sprawności po przebytym urazie lub chorobie neurologicznej,
  • redukcja bólu oraz poziomu stresu. 

Przy chorobach neurologicznych oraz w przypadku kontuzji i towarzyszących jej stanów zapalnych warto zastosować terapię ciepłem bądź zimnem. Chcąc zmniejszyć stan zapalny i obrzęk oraz złagodzić ból, powinno się umieścić trenera dłoni w lodówce, a następnie wykonywać ćwiczenia zimnymi gumami. Z kolei przy chorobach przewlekłych i w sytuacjach, kiedy chcemy zmniejszyć poziom stresu zalecane jest umieszczenie gumowego przyrządu w ciepłej wodzie. Działanie określonej temperatury przyniesie dodatkowe korzyści i wpłynie na zwiększenie rezultatów wynikających z ćwiczenia palców

Lepsza kondycja palców, dłoni i nadgarstka

Zestaw gum do ćwiczeń palców wpływa bardzo pozytywnie również na nadgarstek. Tym samym ćwiczenia z różną siłą oporu polecane są m.in. osobom pracującym przy komputerze. Taka profilaktyka ma zapobiec poważnym schorzeniom, jak chociażby zespołowi cieśni nadgarstka. Dlatego zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto wyposażyć się w trenera dłoni i każdego dnia poświęcać po kilkanaście minut na ćwiczenia usprawniające praktycznie całą kończynę górną, czyli dłoń, palce, nadgarstek, a nawet przedramię. To niewielki wydatek, który zapewni Ci całą masę korzyści, i to bez wychodzenia z domu! Jesteś świeżo po kontuzji? A może chcesz w domowym zaciszu poprawić swoją sprawność i samopoczucie? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, w której poza gumami do ćwiczeń dłoni znajdziesz też piłki do masażu, maty do ćwiczeń i akupresury oraz szereg innych akcesoriów pozwalających cieszyć się doskonałą kondycją. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium